Dvije pobjede Borca za kraj turnira ”Dobri dupin”

Vaterpolisti Borca uzrasta do 13 godina završili su nastup na turniru ”Dobri dupin” na Malom Lošinju sa dva trijumfa.

Crveno-plavi su u prvom meču razigravanja za plasman trijumfovali nad domaćinom Lošinjem rezultatom 13:12 nakon izvođenja peteraca, da bi potom deklasirali ekipu Graca i upisali pobjedu razlikom od deset golova (18:8), što im je na kraju omogućilo zauzimanje devete pozicije.

Pred posljednju četvrtinu duela sa domaćinom, igrači u crveno-plavim kapicama su za rivalom kasnili četiri gola (10:6), ali su potom furiozno riješili posljednji kvartal, rezultatom 5:1, izjednačili na 11:11 i odveli meč u ”raspucavanje”, odnosno peterce, koje su riješili rezultatom 2:1.

U posljednjem meču na turniru, igrači Davora Josipovića su ”slomili” Grac perfektno odigranom trećom četvrtinom. Taj period završen je rezultatom 7:0 za naš tim, pa je poslije plus dva nakon prvog poluvremena (7:5) prednost pred kvartal odluke iznosila devet golova (14:5), što je Borčevim dječacima omogućilo da mirno završe meč sa predstavnikom Austrije.

LOŠINj – BORAC 12:13 poslije peteraca (11:11)

(2:2, 6:2, 2:2, 1:5, petercima 1:2)

LOŠINj: Roko Pinezić (G), Vid Cicero (G), Bid Nikl 6, Luka Germanović, Viktorija Vidulić, Luka Barlović, Leon Štajduhar 4, Loren Leutarević, Ivan Čačić Komadina 1, Andi Mažarek, Milan Kličković 1, Matej Džehverović.

BORAC: Lazar Đurđević (G), Ognjen Ivetić 2, Mihajlo Ćulibrk 1, Stefan Pantić, Nemanja Kotur, Đorđe Drobnjak 2, Marko Prodanović 2, Todor Marić 2, Andrija Savić, Andrija Stanarević 4.

BORAC – GRAC 18:8

(4:3, 3:2, 7:0, 4:3)

BORAC: Lazar Đurđević (G), Ognjen Ivetić 1, Mihajlo Ćulibrk 4, Stefan Pantić 2, Nemanja Kotur 1, Đorđe Drobnjak 1, Marko Prodanović 2, Todor Marić 1, Andrija Savić 2, Andrija Stanarević 4.

GRAC: Jakob Susman (G), Antonio Masijel dos Santos (G), Leo Kasteljani, Bernardo Studnička de Almeida Farinja, Julijan Rojmiler, Ivan Rihter, Paul Kasteljani, Luka Janković 1, Žak Gusen 1, Sonja Šink, Rafael Goš 1, Vinsent Košansih 5, Natan Lange.