Preminuo igrač i trener Borca Husnija Fazlić

Husnija Fazlić, legendarni igrač, a kasnije i trener Borca, preminuo je u 80. godini. Vijest o njegovoj smrti potvrdio je njegov sin Adnan na društvenim mrežama.
Dragi prijatelji, jutros je moj dragi tata otišao na bolji svijet”, napisao je Adnan Fazlić.

Husnija Fazlić rođen je 3. siječnja 1943. godine u Kozarcu. U karijeri je, uz banjolučki Borac, nastupao i za BSK Banja Luka.
Fazlić je bio legenda banjolučkog Borca, za koji je odigrao 396 utakmica i postigao 93 gola, a bio je i trener Borca od 1977. do 1988. godine.

Upravo 1988. godine napravio je jednu od najvećih senzacija u bivšoj Jugoslaviji kad je s Borcem, tadašnjim drugoligašem, osvojio Kup Jugoslavije protiv najmoćnije Zvezde u povijesti, predvođene Draganom Stojkovićem Piksijem, Robertom Prosinečkim i ostalim zvijezdama koje su tri godine kasnije postale prvaci Evrope.

Borac je tada slavio s 1:0, golom Senada Lupića u 60. minuti, a susret je obilježio i promašen penal Dragana Stojkovića Piksija u 81. minuti.