Borac dobio utakmicu, navijači nezadovoljni

Fudbaleri Borca savladali su Posušje u 7. kolu Premijer lige BiH sa 1:0, a ključni trenutak meča desio se u 87. minutu kad je mrežu svog tima zatresao Ivan Marić.
Kada se činilo da će hrabro i konkretno Posušje nakon Zrinjskog iznenaditi i drugog favorita desio se peh za ekipu sa Mokrog Doca pošto je Marić nespretno reagovao i prevario svog golmana Franka Kolića.

Bila je ovo vjerovatno najlošija utakmica Banjalučana u sezoni pored one na Grbavici, ali se bodovi pišu…

Banjalučani su bili prilično bezopasni u prvom dijelu, a tek u samom finišu uspjeli su nekoliko puta da ugroze gol Kolića.

Najbolju priliku imao je Milan Makarić u 43. minutu kada je neometan sa pet metara glavom poslao loptu preko gola. U nadoknadi vremena zaprijetio je i Nemanja Mihajlović, a nešto ranije Zoran Kvržić, sve u svemu premalo za ekipu koja juri sam vrh tabele.
Pokušao je Vinko Marinović da izmjenama ubrza svoj tim, ali ništa nije išlo. Posušje je imalo tri sjajne prilike i pravo je čudo kako nije stiglo do vođstva. Dva puta je Vinko Rožić bio blizu gola, jednom je čistu priliku upropastio Nikola Mandić, a onda je uslijedila kazna.
Gosti su meč završili sa deset igrača jer je crveni karton zaradio Frane Maglica u 83. minutu.

Banjalučani sada imaju 12 bodova iz pet mečeva, jedan manje od Sarajeva i Širokog.

Izvor: Srpskainfo

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: