Bauerfeind regionalna liga: Silni KKI „Vrbas“

Igrači Košarkaškog kluba invalida „Vrbas“, u prvoj utakmici trećeg kola regionalne „Bauerfeind“ lige, deklasirali su direktnog rivala za titulu „Una Sanu“ 87:62 (19:13, 18:22, 29:9, 21:18) i tako su mu nanijeli prvi poraz. Sa druge strane ovo je bio treći trijumf Banjalučana iz isto toliko odigranih utakmica, i sigurno je da su prvi kandidati za osvajanje šampionskog naslova.

Početak susreta u dvorani u Sanskom Mostu pripao je timu iz Bihaća koji je poveo sa 6:0. Banjalučani su brzo sredili redove, te su poslije prve četvrtine imali prednost 19:13, da bi na odmor otišli sa 37:35. U nastavku je uslijedila prava rapsodija igrača KKI „Vrbas“ koji su treći period dobili sa 29:9 i tada je pitanje pobjednika bilo i definitivno odlučeno. U preostalih 10 minuta su mirno utakmicu priveli kraju i slavili su sa više nego uvjerljivih, 87:62.

Do kraja današnjeg programa igrači „Vrbasa“ odigraće duel sa domaćom Sanom, a meč je zakazan za 15.15 časova.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: