Vlasnici osiguranih objekata nemaju finansijski problem za sanaciju nakon oluje

Olujni vjetar koji je proharao Banjaluku i ostale gradove u BiH iza sebe je ostavio mnoge porodice bez krova nad glavom. Popravka krovova i oštećenja na zgradama i porodičnim kućama zahtijeva hitne intervencije. Sa minimalnim ili gotovo nikakvim saldima na računima Zajednica etažnih vlasnika i kućnih budžeta, mnogi stanari i dalje su prepušteni na milost i nemilost vremenskih uslova  i eventualnih donatora.

Elementarna nepogoda na ružan način je ponovo ukazala na potrebu i pravu vrijednost osiguranja.  Da su kojim slučajem uništene zgrade, odnosno zajednice etažnih vlasnika imale polisu osiguranja, problem elementarne nepogode ako ništa ne bi bio materijalne, odnosno finansijske prirode. Problem sa popravkom, odnosno naplatom štete ne bi imali ni vlasnici automobila uništenih od materijala obrušenog sa zgrada.

Raspitali smo se u Krajina osiguranju šta se podrazumijeva  pod  osiguranjem imovinskih objekata. Kako su nam objasnili  po „Uslovima paketa za osiguranje imovine domaćinstva“  od   šteta nastalih usljed rizika od požara, udara groma, oluje, eksplozije, pada ili udara vazdušne letjelice, udar vlastitog motornog vozila ili vlastite pokretne radne mašine, ili nepoznatog motornog vozila u osigurani građevinski objekat, manifestacije i demonstracije  pokriveni su svi gore navedeni osigurani rizici usljed nastale štete na imovinskim objektima.
Osiguranje pokriva čak i štete koje su prouzrokovane  trećim licima.

Primjera radi navode iz Krajina osiguranja,  ukoliko vlasnik kuće ili etažni vlasnici stanova u stambenim zgradama  osiguraju svoj objekat  po navedenim uslovima, osigurali su se za naknadu štete i trećim licima, koju plaća osiguranje, a  koji se nađu u prostoru i objektu koji je osiguran, i isti su pretrpjeli  povredu, štetu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar:
PODIJELI