Nanbudo centar Banjaluka izborio pet evropskih medalja

Veliki uspjeh članova Nanbudo centra Banja Luka na Evropskom prvenstvu u nanbudu koje je održano proteklog vikenda u Parizu, u organizaciji Svjetske nanbudo federacije i Karate federacije Francuske.

U konkurenciji juniora i juniorki, medalje su osvojili:

1. mjesto Kajiš Marko borbe – 66kg, Marko je do pobjedničkog postolja došao pobjedivši četri borca.

U borbi za treće mjesto u istoj težinskoj kategoriji David Korov je izgubio od Salvan Aexsandra, i tako ostvario odličan plasman 4. mjesto.

2. mjesto Dejana Trifunović +60kg, ostvarila je u finalnoj borbi izgubivši od takmičarke iz Norveške.

3. mjesto Anja Stanivuković -60kg, u borbi za treće mjesto ostvarila je pobjedom protiv Hrvatice.

3. mjesto u kategoriji juniorki borbe ekipno, ostvarile su Anja Stanivuković, Monika Blagojević i Dejana Trifunović.

U veteran kategoriji apsolutnoj:
2. mjesto Kajiš Dalibor ostvario je u Finalnoj borbi izgubivši od Švajcarca Kuatropani Samuele.

Ostali članovi “banjalučkog tima” su takođe ostvarili odličan plasman od 5-do 10 mjesta, Andrej Popović, Ivan Korov, Nikola Marković, Saša Trkulja, Boris Račić, Bojan Spasenić, Sergej Dragušić, Mirko Batar u različitim težinskim kategorijama.

Na evropskom prvenstvu učestvovali su najbolji sportisti iz 15-tak zemalja, Slovenije ,Mađarske, Hrvatske, Francuske, Španije, Škotske, Finske, Švajcarske, Norveške, Italije,…
Nanbudo centar Banjaluka je predstavljao reprezentaciju BiH, ali su kažu sa ponosom predstavljali Banja Luku, Republiku Srpsku.

“Ovaj rezultat je samo potvrda ozbiljnog i kvalitetnog rada i pristupa. Pripreme koje su bile usmjerene ka postizanju vrhunskih rezultata su to potvrdile. Svi zajedno možemo biti ponosni na naše sportiste i rezultat koji smo ostvarili” poručuju iz Nanbudo centra Banjaluka.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: