Lajović u finalu Srpska opena

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u finale ATP turnira Srpska open pobijedivši u izvanrednom polufinalu Miomira Kecmanovića sa 2:1 u setovima i to nakon što je izgubio prvi set.

Rezultat je glasio 4:6, 7:6, 6:4.

Popularni Duci i u ovom meču pokazao je veliku mentalnu snagu, jer je pri rezultatu 5:4 za Kecmanovića u drugom setu uspio da vrati brejk koji je imao četvrti nosilac i koji mu je mogao donijeti pobjedu, jer je Kecmanović u tom trenutku već vodio sa 1:0 u setovima.

Lajović je tako nakon pobjede nad prvim nosiocem Novakom Đokovićem “skinuo skalp” još jednom kolegi iz Dejvis kup reprezentacije Srbije, pa će sutra u finalu na megdan Andreju Rubljovu iz Rusije, koji je, podsjećanja radi, u prvom polufinalu savladao Slovaka Aleksa Molčana sa 2:0 u setovima.

Kada je u pitanju meč protiv Kecmanovića, publika na centralnom terenu mogla je da uživa u vrhunskoj predstavi oba tenisera.

U prvom setu se igralo bez brejka do 2:2, kada je Kecmanović zadao prvi udarac oduzevši servis Lajoviću.

Međutim, Lajović je odmah uzvratio brejkom.

Ipak, četvrti nosilac pri rezultatu 4:4 ponovo uzima servis Lajoviću, a onda to potvrđuje svojim servisom i tako odvaja prvi set sa 6:4.

Drugi set je nakon velike borbe pripao Lajoviću sa 7:6 (u taj brejku je bilo 7:5) uz ovacije publike na centralnom terenu za obojicu tenisera.

Taj period igre je počeo odlično za Lajovića koji je odmah na početku uz brejk poveo sa 2:0 u gemovima.

Tada se Kecmanović vraća u set ribrejkom. Ponovo se do 4:4 igralo bez brejka, a onda baš kao u prvom periodu igre Kecmanović uzima brejk i stiče šansu da na svoj servis dobije i meč.

Lajović je tada pokazao izuzetnu mentalnu snagu, vraća brejk i okreće rezultat na 6:5 u svoju korist.

I Kecmanović je bio siguran na svoj servis, pa je osvajača seta odlučio taj brejk.

Tu se bolje snašao Lajović i sa 7:5 riješio ovaj dio igre i tako vratio stvari na početak u ovom sjajnom polufinalu.

Prva dva gema trećeg seta pokazala su koliko su teniseri danas bilo izjednačeni.

Po brejk na obje strane donio je rezultat 1:1. Već u narednom gemu, Lajović ponovo pravi brejk i tu prednost uspješno drži do 4:3 kada Kecmanović uzvraća brejkom i po ko zna koji put u ovom meču donosi izjednačenje na semaforu.

Međutim, Duci ponovo oduzima servis Kecmanoviću i po prvi put na meču dobija šansu da svojim servisom osigura plasman u veliko finale.

Takvo nešto nije uprskao i poslije skoro tri časa izuzetnog tenisa dobija treći set za 6:4, i kupuje kartu za duel sa Andrejom Rubljovim.

Izvor: Nezavisne

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: