KKI Vrbas ostao bez trofeja

Košarkaški klub invalida Vrbas nije uspio da dođe do sedmog trofeja NLB lige. Banjalučani su u finalnom susretu za sezonu 2019/20. izgubili od Zmaja iz Gradačca sa 69:73.

Susret u dvorani „Borik“ bolje su otvorili domaći koji su vodili sa 14:8. Nakon toga gosti su zaigrali nešto bolje te su prvu četvrtinu rješili u svoju korist 18:16. Drugih 10 minuta je u potpunosti pripao Banjalučanima koji su na odmor otišli sa prednošću od pet poena, 37:32. Pad kod domaćih uslijedio je u trećoj četvrtinu u kojoj su bolji bili igrači Zmaja te su pred odlučujućih 10 minuta imali prednost od 55:50. Dosta uzbuđenja viđeno je u posljednjem periodu igre u kojem je tim iz Gradačca vodio sa 61:52, ali je Vrbas napravio preokret i poveo sa 62:61. U posljednjem minutu Banjalučani su došli do 69:67, propustili su da realizuju dva napada, to je rival iskoristio i na kraju slavio sa 73:69 i došao do svog prvog pehara u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Arnel Mulić sa 43 poena, a kod Vrbas Ademir Demirović je dao 31 pogodak.
Na kraju utakmice uručena su nova kolica Peri Kuzamnović (Vrbas) i Gregoru Gračneru (Slovenija).

KKI Vrbas i predsjednik kluba Marinko Umičević dobili su sve pohvale za sjajnu organizaciju finalnog susreta kojem je prisustvovao i Vuk Radivojević, direktor KK Igokea kao i Radovan Bajić, predsjednik uprave NLB banke.
Konačan plasman NLB lige košarke u kolicima: 1. Zmaj, 2. Vrbas, 3. Slovenija i Sana (Sanski Most), dok su peta mjesta podijelili: Zadar, Una Sana (Bihać) i Zagreb.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: