Heroj iz Švedske posjetio dvanaestočlanu porodicu Savanović

Kik-bokser Njegoš Tuševljak Tufi (33), koji je krajem maja iz rijeke u švedskom gradu Boros spasio dvadesetšestogodišnju majku i šestomjesečnu bebu od utapanja i tako postao nezvanični heroj Švedske, posjetio je danas dvanaestočlanu porodicu Savanović u Potkozarju kod Banjaluke i odnio im pomoć.

Tuševljak je Savanovićima odnio pomoć u hrani i higijenskim potrepštinama, a radi se o Banjalučaninu, rodom iz Sarajeva, koji živi i radi u Geteborgu i svake godine pomaže ovdašnjim siromašnim ljudima bez obzira na vjeru i naciju.

– Ovo je, uvjerio sam se, jedna jako srećna i složna porodica, koja me je podsjetila na moje odrastanje, jer sam i sam odrastao u višečlanoj porodici. Ovo su zlatna djeca i Savanovići zaslužuju da im se pomogne. Nadam se da će uspjeti humanitarna akcija koju za njih vode dobri ljudi i da će oni uskoro kupiti plac u naselju Barlovci kako bi im organizacija „Srbi za Srbe“ izgradila kuću – kaže Njegoš.

Ovaj stanovnik Geteborga, kome je švedska država zbog spašavanja majke i bebe ponudila da postane njihov policajac, dodaje da će po povratku u Švedsku nastaviti da pomaže ovoj porodici.

Željko Savanović, koji je glava dvanaestočlane porodice, zahvalio se na pomoći i rekao da se nada kupovini placa.

-Nadam se da će uspješno biti okončana akcija kupovine placa i da će nam „Srbi za Srbe“ izgraditi kuću. Oni su nam odobrili donaciju za kuću i u ime djece i moje porodice svima se zahvaljujem – kaže Savanović, koji je jedini zaposlen u ovoj porodici i radi kao mesar u jednoj banjalučkoj mesnici.

On je rekao da ih, nažalost, nije mimoišlo nedavno nevrijeme, praćeno jakim gradom.

– Uništilo nam je baštu i oštetilo krov kuće. Srećom uspio sam da pronađem nešto starog crijepa i saniram oštećenje – ističe Željko, koji je u ratu izbjegao iz Sanskog Mosta i srčani je bolesnik.

Podsjećamo, dvanaestočlanu porodicu Savanović, osim Željka, čine majka Suzana, sedam kćerki i tri sina, koji imaju od dvije do 16 godina i žive u izuzetno lošim uslovima u kući Poljoprivredne škole u Potkozarju, koja im je data na korišćenje.

Preživljavaju od Željkove plate i nekoliko stotina KM dječijeg dodatka, a pomažu im dobri ljudi, lokalno udruženje „četiri plus“ i humanitarne organizacije.

Izvor: Srpskainfo

Banjalučanin “švedski heroj”, spasio ženu i bebu

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: