Borcu tri boda protiv Kozare

Borac je preokretom slavio u derbiju u Gradišci sa 2:1 protiv Kozare, te je sačuvao četiri boda viška u odnosu na Slogu, koja je takođe bila sigurna protiv Rudar Prijedora.

Prvi je u derbi meču zaprijetio Borac. Domaći tim je uzvratio pokušajem Siniše Radoje sa nekih dvadeset metara.

Kozara je povela u 12. minuti. Bivši igrač Borca Dejan Glišić je odlično prošao iskosa pogodio mrežu banjalučkog tima.

Banjalučani su zaprijetili nakon kornera kada je pokušao Delimir Bajić. Kozara je u 37.minuti dva puta zaprijetila. Prvo je šutirao Petković, a zatim na odbijenu loptu je natrčao Glišić no nije bilo promjene rezultata. U finišu Borac dolazi do izjednačenja. Saša Kajkut je uspio da pogodi u 44. minuti.

Na startu drugog dijela nakon prekida Borac je došao do prednosti. Žeravica je ubacio loptu a najviši u skoku je bio Bajić i pogodio za 2:1.

U 73. minuti šansa za tim iz Gradiške. Lolić je uposlio Petkovića koji nije uspio da savlada Trkulju.

Sloga je sa dva gola pobijedila Rudar a dvostruki strijelac je bio Dragiša Komarčević

Mnogo je uzbuđenja bilo u Istočnom Sarajevu gdje je sudija Velibor Gigović u 83.minuti prvo pokazao na centar nakon što je Pušara zatresao mrežu da bi zatim promijenio svoju odluku. Domaći su u finišu tražili i penal, pa je utakmica bila na ivici prekida.

Kozara –Borac 1:2(1:1)

Plasman: Borac 29, Sloga 25, Željezničar 15, Slavija 15, Modriča 14,Tekstilac 14, Rudar 13, Sutjeska 13, Kozara 13, Podrinje 13, Sloboda 12, Drina 4.

Parovi: Željezničar ST – Borac, Kozara –Tekstilac, Sutjeska –Podrinje, Drina – Rudar Prijedor, Sloga – Modriča Alfa, Sloboda -Slavija

Izvor: Srpskainfo

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: