Borac slavio u gradskom derbiju

Crveno-plavi iz Banjaluke su pobjedom nad Željezničarom Sport Team (0:2) zadržali četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Slogu, koja je u Velikoj Obarskoj savladala Modriču Alfa poslije preokreta (2:1).

Iako su iz banjalučkog Želje najavili ofanzivu na Borac u gradskom derbiju u okviru 12. kola Prve lige Republike Srpske uz samouvjerene izjave trenera Zorana Ćurguza “ako neko može dobiti crveno-plave, to smo mi”, to se u subotu popodne nije dogodilo.

Borac je nastavio seriju pobjeda i zadržao bodovnu zalihu u odnosu na prvog pratioca Slogu ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Bojanu Burazoru, koji je Željinu mrežu pogađao u 27. i 88. minutu.

U isto vrijeme u Velikoj Obarskoj, Sloga je iz “dvojke u keca” savladala Modriču Alfa, iako su gosti na poluvremenu vodili minimalnim rezultatom nakon gola Nemanje Bamburaća.

Ipak, u nastavku meča drugoplasirani tim z Gornjeg Crnjelova je stigao do kompletnog plijena pogocima Dragiše Komarčevića i Davora Arnautovića.

Preokret je viđen i u Gradišci, gdje je Kozara nadoknadila minus od jednog gola protiv Tekstilca, dok su se gosti radovali bodovima u dvoboju između Drine i Rudar Prijedora (0:1), odnosno Sutjeske i Podrinja u Foči (2:4).

Podjela plijena u ovom kolu dogodila se jedino u Mrkonjić Gradu, gdje su Sloboda i Slavija iz Istočnog Sarajeva, odigrali bez pogodaka.