Borac poražen u finalu Prve lige RS

Košarkaši Borca su juče u okviru finalne serije plej-ofa Prve lige RS poraženi u dvorani “Borik” od ekipe Bratunca rezultatom 84:77, te ovim porazom sada gube 2:1 u seriji.

Bratunac je od početka nametnuo svoj ritam igre i vodio cijelo prvo poluvrijeme, a zahvljujući sjajnim otvaranjem  nakon dvije četvrtine meča je imao vođstvo od sedam poena razlike 48:41.

Borac je u drugom poluvremenu zaigrao nešto bolje, te je u trećoj dionici meča uspio da uhvati rezultatski priključak i da u odlučujuću četvrtinu uđe sa rezultatom 62:62. Na žalost banjalučke publike Bratunčani su se ipak posložili u četvrtoj četvrtini i meč završili sa pobjedom.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Borčev Jovica Kecman sa 24 poena, dok je Peđa Lončar ubacio 19, u pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Nemanja Erkić sa 22 poena, a Kupusović i Bogičević su ubacili 17 odnosno 15 poena.

Bratunac zahvaljući gostujućem “brejku” ima šansu da na domaćem terenu potvrdi pobjedu u seriji, koja će im donijeti titulu prvaka i omogućitit plasman u BH ligu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: