Proteklog vikenda na Autodromu Grobnik kod Rijeke održana je trka za prvenstvo Evrope, bodovana za takmičenja TCR Croatia i TCE Eastern Europe Trophy.
Vozač iz Banje Luke, Bojan Miljković, nastupio je za ASK Kastavac iz Kastava sa automobilom Honda Civic TCR.
Tokom petka voženi su treninzi i kvalifikacije, dok su trke održane u subotu i nedjelju. Mladi Banjalučanin Miljković je ostvario zapažene rezultate u obje konkurencije.

U okviru šampionata TCR Croatia zauzeo je četvrto mjesto u kvalifikacijama, četvrto mjesto u prvoj trci, dok je drugu trku završio na trećoj poziciji.
U konkurenciji TCE Eastern Europe Trophy kvalifikacije je završio na trećem mjestu, u prvoj trci osvojio je drugo mjesto, a u drugoj trci ponovo je bio treći.
Sljedeće trka se vozi u Zalužanima od 19. do 21. Juna, gdje će Bojan Miljković nastupati u dvije klase, Swift kup s vozilom Suzuki Swift, I u klasi do 2000 kubika vozi Mazdu 3 S2000.Miljković na banjolučkoj stazi nastupa za AKK Banja Luka.












