Svjetsko priznanje za inovatora Zorana Dujakovića

Međunarodna organizacija koja se bavi podsticanjem inovacija OFID, dodijelila je titulu mastera inovacija za pronalazaštvo Zoranu Dujakoviću iz Banjaluke, najpoznatijem inovatoru u Republici Srpskoj.

Povod za priznanje su još dvije nagrade za izum pod nazivom “Podvodni punjač gasovitih i tečnih medija” za koji je u petak dobio još dva priznanja, u Australiji i Japanu.
Ukupno 17 nagrada za ovaj pronalazak koji omogućava roniocima da pod vodom napune ronilačku bocu kiseonikom.
– Ronioci na ovaj način mogu da napune bocu vazduhom i to pod vodom a da pri tome ne uđe voda u bocu. Ovaj pronalazak omogućava i potencijalno izvlačenje nafte iz potopljenog tankera a da ne dođe do ekološkog zagađenja sredine, odnosno da se nafta ne izlije u more – kaže inovator Zoran Dujaković u izjavi za Radio Republike Srpske.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: