Borac se plasirao u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

Istorija je ispisana! Borac se plasirao u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona i u džepu ima najmanje plej-of Lige konferencija.
Borac je eliminisao prvaka Albanije ekipu Egnatije.

Nakon pobjede u Banjaluci od 1:0 u Elbasanu je nakon 90 minuta bilo 1:2 za albanski tim. Igrali su se produžeci u kojima nije bilo golova pa je pobjednik odlučen nakon penala u kojima je Borac slavio s 4:1.

Nakon ovog duela dosta će se pričati i o sramnom ponašanju navijača albanske ekipe, ali ono što je najbitnije Borac ide dalje i sada će ići na megdan PAOK koji će bez dileme biti favorit u ovom dvomeču.

Prvi meč igra se u Solunu 23. jula, a revanš je 30. ili 31. jula na Gradskom stadionu.
Svašta smo vidjeli u prvom poluvremenu u Albaniji. Od prvog sudijskog zvižduka navijači domaće Egnatije su krenuli sa sramnim skandiranjem. Osim tradicionalnih povika “UČK” sa tribina se čulo i “Ubij Srbina”. Već u 13. minutu je stručni štab Borca pozvao igrače sa se povuku sa terena, ali nakon razgovora sa sudijom meč je nastavljen već nakon minut dva.

Već u 16. minutu domaćin je anulirao prednost Borca. Zaspala je odbrana crveno-plavih što je iskoristio Melih Ibrahimoglu koji je postigao pogodak za 1:0.
Nakon tog gola Borac je zaigrao bolje. Nije bilo nekih pravih prilika, ali je u 30. minutu mrežu domaćina zatresao Jovo Lukić. Petljao je dosta napadač Borca i na kraju imao dosta sreće da lopta završi u mreži.
Samo šest minuta kasnije nova sjajna prilika ponovo za Lukića. Zoran Kvržić je uputio idealan centaršut sa desne strane, Lukić je bio najviši u skoku, sjajno je šutirao, ali lopta odlazi pored gola. Imala je i Egnatija neke poluprilike, ali golova više nije bilo.

Nastavak meča nije donio mnogo toga. Skandiranje sa tribina se nastavilo, a na terenu je bilo mirnije. Kako je vrijeme prolazilo Borac se sve više branio, a domaćin po svemu sudeći nije imao snage da napravi neku ozbiljniju priliku.

Kada se činilo da će Borac iskusno privesti meč kraju pogodak je postigao Dukuo. Ponovo je veliku grešku napravila odbrana prvaka BiH i gol je postignut u 83. minutu meča. Taj pogodak je meč odveo u produžetke.

U produžecima je bilo nekoliko prilika, ali i crveni karton koji je dobio trener Banjalučana Mladen Žižović. On je drugi žuti karton zbog prigovora dobio u 94. minutu.

Na kraju su odlučili penali, a fudbaleri Borca su sva četiri puta bili precizni sa bijele tačke.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar: