Agencija saopštila da se iz „dm“ povlače hrskave pahuljice zbog tragova lupine

Sa polica “dm” trgovina širom BiH zbog predostrožnosti iz prodaje se povlači proizvod “dmBio hrskave pahuljice, bobičasto voće, 500 g” sa rokom trajanja do 11. decembra 2025.
Ovo je objavila Agencija za bezbjednost hrane BiH.

Kako je navedeno u obavijesti koju je Agenciji dostavio “Dm drogerie markt d.o.o.”, proizvod se povlači sa tržišta, jer “ne može da bude isključeno da pojedina pakovanja proizvoda sa gore navedenim rokom trajanja mogu da sadržavaju tragove lupine, zbog čega naznake o alergenima nisu pouzdane”.
Kupcima koji su alergični na lupinu preporučuje se da ovaj proizvod ne konzumiraju. Proizvod možete da vratite u najbližu ‘dm’ trgovinu, da biste ostvarili povrat novca. Obavijest se odnosi isključivo na proizvod sa gore navedenim podacima – navode iz Agencije.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije BLmojgrad portala. Ostavite komentar:
PODIJELI