Banjalučki vozači ponovo su imali buran dan u protekla 24 časa dogodilo se čak 18 saobraćajnih nezgoda, a trojica vozača završila su u policiji zbog teških prekršaja.
Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka 16. oktobra lišili su slobode V.K. iz Banjaluke, koji je pijan sjeo za volan i izazvao nesreću. Alkotest je pokazao nevjerovatnih 2,79 promila alkohola u krvi.
Istog dana, policija je privela i I.Đ, koji je prilikom kontrole odbio da se testira na prisustvo droga u organizmu, iako je upravljao automobilom marke “kia”.
Nedugo zatim, B.Ć. iz Banjaluke prošao je isto i on je odbio test na drogu, dok je vozio “audi”.
Iz Policijske uprave Banjaluka apeluju na vozače da ne sjedaju za volan pod dejstvom alkohola ili droga, jer upravo takvo ponašanje stoji iza većine od 18 nesreća zabilježenih u samo jednom danu.
Izvor: Srpskainfo